دستاوردهای استیضاح وزرا برای کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد + جزئیات

جلسه استیضاح وزرای راه و کار با عدم توفیق استیضاح کنندگان به پایان رسید.

استیضاح وزرای راه و شهرسازی و کار از مدتی پیش توسط برخی نمایندگان کهگیلویه و بویراحمدی کلید خورد.

اگرچه این تهدید وزرا به استیضاح قبل از حادثه سقوط هواپیمای یاسوج بود اما پس از اين حادثه تلخ چند نماینده کهگیلویه و بویراحمد با موج سواری بر احساسات بوجود آمده، میدان دار فرآیند استیضاح وزرای کار و راه شدند.

استیضاحی که از همان ابتدا عقیم ماندن آن را پیش بینی شده بود و آن را تنها صَرف هزینه گزاف از جیب مردم و هزینه تراشی براي استان اعلام می شد.

اگرچه شاید از نگاه مردم مخالفت با استیضاح های اخیر امری مذموم بود، اما ذکر چند نکته ای در اینجا ضروری به نظر میرسد:

* به سرانجام نرسیدن فرآیند استیضاح در این زمان از پیش مشخص بود، چرا که این استیضاح نه کارشناسی شده بلکه احساسی و مبتنی بر اطلاعات غلط بود.

*با وجود اینکه آغازگر استیضاح مسأله سقوط هواپیمای یاسوج نبود اما با بی تدبیری چند نماینده، کهگیلویه و بویراحمد میدان تمرکز فرآیند استیضاح شد و این در حالیست که در هیچکدام از بندهای استیضاح وزرا موضوع حادثه سقوط هواپیمای تهران به یاسوج ذکر نشده بود.

* متاسفانه استیضاح وزرا در نهايت هیچ دستاوردی جز بخشی از سخنان تاجگردون که گفت: “من لرم و از پشت کوه آمده ام” برای استان نداشت و تاجگردون به خوبی توانست بخش عمده ای از فشار بوجود آمده در منطقه را کاهش دهد چرا که مردم ما احساسی بوده و با چنین کلماتی تغییر موضع می دهند.

* استیضاح کارشناسی نشده ای که نه تنها سودی نداشت بلکه طبق برآورد هزینه ها حدود ۱۸۰ میلیارد آب خورد و آنهم از جیب همین مردم میرود.

*همه ما خواهان جدی ترین برخوردها با مقصران پرواز یاسوج هستیم، اما عجله در انجام استیضاح اقدام عجولانه و به دور از تدبیری بود که بويرنيوز داد زد اما گوش نمایندگان به آن بدهکار نبود و نتیجه همین شد که همگان میبینیم.

* بدون شک الان نگاه دولتی ها و وزرا به استان محروم کهگیلویه و بویراحمد تغییر میکند، اگرچه قبلا هم آنطور که شایسته بود دیده نمی شد حالا شاید نگاه های مغرضانه و تلافی جویانه هم شکل بگیرد.

* نمایندگان مردم باید جواب بی تدبیری ها را بدهند، هزینه این اقدامات عجولانه، غیر مستند و احساسی، بدون شک تضعیف جایگاه خود مجلس در وهله نخست و عدم تحقق خواسته های مردم در مراتب بعد است.

غم انگیزتر این که مطالبات مردم محوم کهگیلویه و بویراحمد هم جایی در سخنان استیضاح کنندگان نداشت، فرصتی که به آسانی از دست رفت تا لااقل مطالبات انباشه مردم از این تریبون فریاد زده شود.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ اسفند
کدخبر:23538منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ بيست و ششم اسفندلینک خبر: http://www.besharnews.ir/Pages/News-23538.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)