تجلیل از ۴۰ واحد صنفی برتر بویراحمد؛
به خاطر انسانیت و آرامش از خرید پسته و بادام خودداری کنید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه در چهارمین همایش تجلیل از واحدهای صفنی برتر در زمینه رعایت حقوق مصرف گنندکان، گفت: در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان و با در نظر گرفتن شاخص های مختلفی مانند رعایت مسائل بهداشتی، استانداردها ، قیمت و... براساس ارزیابی کمیته مربوطه از صنوفی که در طول یک سال موفق به کسب رضایتمندی مشتریان شدند، تجلیل می شود.

به گزارش خبرنگار بشارنیوز،  داریوش دیو دیده  با بیان اینکه رعایت انصاف در معامله هم از لحاظ شرعی یک ضرورت  و هم از لحاظ قانونی یک  وظیفه است، تصریح کرد: در این شرایط خاص اقتصادی نیاز به تعامل همگانی است تا بازار به وضعیت تعادل برسد. وی، واگذاری بخشی از کارها به اتحادیه ها را یکی از راههای تعدیل شرایط خاص اقتصادی موجود دانست واظهار داشت:  اگر اتحادیه ها بتوانند رضایت عمومی را جلب کنند، ما این آمادگی را داریم که همه فعالیت ها را به  بخش خصوصی واگذار کنیم .

 دیودیده  پرداخت تسهیلات به صنوف تولیدی و خدمات فنی در راستای  تبصره ۱۸ قانون بودجه را یکی اقدامات حمایتی از اصناف برشمرد و گفت: متقاضیان  با مراجعه به سامانه  هماهنگ و ثبت درخواست دریافت این تسهیلات، برای بازسازی و نوسازی  واحد کسب و کار خود اقدام کنند. وی عنوان کرد: اعتبار در نظر گرفته شده برای پرداخت این تسهیلات، ۱۰ میلیارد تومان از منابع ملی و ۱۱ میلیارد تومان از منابع بخش استانی است.رئیس سازمان صنعت، معدن  و تجارت کهگیلویه و بویراحمد  با اشاره به مشکلات اصناف خاطر نشان کرد: صنوف استان  نیز مشکلات خاصی دارند از جمله اینکه مجبورند   اکثر کالاها را از سایر استان ها وارد کنند که  باعث  می شود  هزینه زیادی را متقبل شود. وی با تاکید بر لزوم رعایت انصاف ، افزود: انتظار داریم افرادی که در بخش های دولتی و اجرایی مرتبط با بازار هستند همکاری لازم را داشته باشند تا بازار به ثبات و تعادل برسد.

 رئیس اتاق اصناف مرکز استان نیز برگزاری این همایش را مایۀ دلگرمی اصناف و بازاریان  توصیف کرد و گفت:  اصناف، قشر آسیب پذیر جامعه اند که نه تنها  هیچ باری را بر دوش دولت نگذاشته ؛ بلکه باری را از دوش دولت برداشته اند. علی ارشدی بیان کرد:  اصناف همیشه مورد اتهامات بوده هستند؛اما  به عنوان یک شهروند،  دلسوزتر از بازاریان را سراغ ندارم. وی با تاکید بر اینکه  از بازاریان  و کسانی که در این بخش زحمت می کشیدند باید حمایت  کرد، عنوان کرد: شرایط سخت است  و انتظار داریم بازاریان را ویژه ببینید؛ چرا که چشم داشتی ندارند  و در اتحادیه ها فی سبیل الله کار می کنند و هر شکایتی وارد اصناف شده کمتر از یک هفته رسیدگی شده است . رئیس اتاق اصناف استان خطاب به اصناف و مردم گفت:  در سال جدید به خاطر انسانیت و آرامش خودمان از خرید پسته و بادام خودداری کنیم ؛ زیرا افراد زیادی هستند که توانایی  خرید ندارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ اسفند
کدخبر:26366منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ نوزدهم اسفندلینک خبر: http://www.besharnews.ir/Pages/News-26366.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)