کلینیک‌های زیبایی زیرزمینی سلامت مردم را تهدید می‌کند

آرایشگران، چهره آرایان و برخی افراد با عنوان طبیب‌های محلی اقدام به راه اندازی کلینیک‌های زیر زمینی در سطح شهرهای کهگیلویه و بویراحمد بویژه یاسوج می‌کنند.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد فعالیت برخی مراکز و آرایشگاه‌ها در سطح شهر یاسوج و دیگر شهرهای استان را مصداق دخالت در کار پزشکی دانست و می‌گوید: آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی تنها اجازه فعالیت در حطیه کار خود را دارند و هرگونه لیزر پوست، اعمال تهاجمی مربوط به زیبایی، پارافین تراپی و رفع افتادگی پلک مداخله پزشکی است.

غلام‌عباس سبز با تاکید بر اینکه انجام این فعالیت‌ها به دلیل مغایرت با قانون و به خطر افتادن سلامت مردم تخلف محسوب می‌شود، افزود: انتظار می‌رود مردم از مراجعه به کلینیک‌های زیرزمینی و غیرمجاز خوداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه مرکز غیر مجازی مراتب را با تلفن 190 اطلاع دهند.

پلمپ کلینیک‌های زیبایی زیرزمینی 

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پلمپ کلینیک‌های زیبایی زیرزمینی و غیر مجاز در شهرهای این استان خبر داد و تاکید کرد: دخالت آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی افراد غیر پزشک ممنوع است.

وحید توانا اظهار داشت: آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی حق ارائه خدمات لیزر پوست، اعمال تهاجمی مربوط به زیبایی، پارافین تراپی، حلزون تراپی و رفع افتادگی پلک ندارند زیرا مصداق مداخله پزشکی بوده و تخلف محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه پلمپ مراکز زیبایی غیر مجاز با کسی تعارف نداریم، ادامه داد: ایجاد و راه اندازی هر مرکز و موسسه پزشکی مستلزم اخذ مجوز از طریق وزارتخانه بوده و نباید مردم فریب تبلیغات موسسات و مراکز غیر مجاز و بدون مجوز در فضاری مجاری بخورند.

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه روزانه گزارش‌های مبنی بر ارائه خدمات در حوزه پوست و مو، طب سنتی و حجامت توسط افراد غیر متخصص را داریم، خاطرنشان کرد: در 7 ماهه اول امسال 700 مورد بازرسی از مراکز و موسسات درمانی استان انجام شد که 20 مرکز به دستگاه قضایی و 32 مورد به تعزیرات حکومتی و کمیسیون ماده 11 معرفی شدند.

توانا با اشاره به تعطیلی و اعمال قانون تعداد زیادی از مراکز غیرمجاز دخیل در حوزه سلامت در شهرستان‌های گچساران و باشت در روزهای گذشته ادامه داد: با ورود بدون ملاحضه بازرسان، تعدادی مراکز غیر مجاز در شهرستان کهگیلویه نیز پلمپ شدند.

وی تصریح کرد: کارشناسان نظارت و بازرسی درمان برای جلوگیری از خدمات غیرقانونی موسسات و مراکز غیر مجاز در شهرستان کهگیلویه، منجر به پلمپ مراکز و موسسات غیرمجاز فعال در حوزه‌های مختلف اعم از پوست، مو و زیبایی شد.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۳ دي
کدخبر:31925منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۸ بيست و سوم ديلینک خبر: http://www.besharnews.ir/Pages/News-31925.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)